Funkce Rychlá suchá a snadná péče: není snadné se zmenšit, žádné žehlení a anti-wrinkle, rychlé vysušení po mytí stroje. Odolný a odolný proti vyblednutí: Silná odolnost proti opotřebení...
Viz podrobnostiEvropský prodejce schválí vzorek vložky do přikrývek o hmotnosti 300 g/m2 v červnu, v říjnu znovu objedná 5 000 kusů a v únoru zjistí, že zboží je znatelně tenčí než schválený vzorek. Hmotnost plnění vytištěná na balicím listu je identická. Co se změnilo, byla výška výplně, rozteč stehů použitá na quiltovací lince a to, jak moc byla skořepina uvolněná, než byla výplň nafouknuta.
Tento jediný příběh vysvětluje, proč se nákup vložek do peřin tak často nedaří. Výrobek vypadá jednoduše, jako naplněná a prošívaná taška, ale téměř každá stížnost na kvalitu vede ke třem specifikacím, které lze snadno ponechat nejasné: hmotnost náplně a její tolerance, konstrukce skořepiny a hustota šití. Opravte tyto tři písemně, než vyjednáte cenu, a většina argumentů zmizí před načtením kontejneru.
Tato příručka obsahuje možnosti výplně vložek do přikrývek, rozsahy GSM a TOG, skořepinové látky a šití, standardní velikosti na trzích v USA, Velké Británii, EU a Austrálii, kontroly zdrojů pro dovozce a velkoobchodní nákupčí, chování při praní prádla a otázky, které nákupní týmy nejčastěji kladou.
Před cenou uveďte písemně hmotnost výplně s tolerancí, konstrukci skořepiny a hustotu stehu; tyto tři proměnné rozhodují o tom, zda změna pořadí odpovídá schválenému vzorku.
Vložka do peřiny, která se také prodává jako vnitřní vložka, vložka do přikrývky nebo vložka do přikrývky, je vyplněná vrstva, která poskytuje teplo. Ve většině exportních programů nenese žádný dekorativní potisk a je navržena buď k použití uvnitř snímatelného povlaku na peřinu, nebo k sezení přímo nad spáčem pod přehoz. Na mapě webu typického dodavatele bytového textilu jsou vložky do přikrývek umístěny vedle prošívaných přikrývek, přikrývek a přikrývek a rozdíl mezi těmito kategoriemi je většinou spíše ve skořápce a zamýšleném použití než v samotné výplni.
Kupující často používají termíny zaměnitelně a tento zvyk způsobuje chyby ve specifikaci. Přikrývka je běžně prošívaná potištěnou nebo ozdobnou skořepinou a prodává se jako samostatný produkt. Vložka do přikrývky je hladká nebo pevná vrstva, která se prodává jako zdroj tepla pro samostatný povlak. Přikrývka nebo přehoz je obecně lehčí a překrývá boky postele jako dekorace. Deka neobsahuje vůbec žádnou výplň. Pokud je v nákupní objednávce uvedena vložka do přikrývky, ale referenční fotografie zobrazuje vytištěnou přikrývku, továrna nabídne jiný produkt a kupující obdrží něco, co neodpovídá maloobchodnímu plánu.
| Formát | Typická skořápka | Prodáváno s krytem | Orientační hmotnost náplně | Hlavní použití |
|---|---|---|---|---|
| Vložka do peřiny | Obyčejná bílá, nepromokavá nebo z mikrovlákna | Kryt se prodává samostatně | 150-600 g/m2 | Domov, hotel, privátní značka |
| Utěšitel | Potištěné nebo pevné, prošívané | Používaný jako prodaný | 200-400 g/m2 | Maloobchodní a dárkové sady |
| Přikrývka nebo přikrývka | Potištěné, vyšívané nebo krajkové | Ne | 100-250 gsm | Dekorativní vrstvení |
| Sada přehozů | Prošívané nebo lepené ultrazvukem | Ne | 80-200 g/m2 | Přikrývka na postel s polštáři |
Z toho plynou dva praktické důsledky. Za prvé, vložka a její kryt by měly být uváděny a dimenzovány jako pár, protože rozměry vložky, rohové smyčky a povrchová úprava hran určují, zda kryt správně visí a drží na svém místě. Za druhé, protože příloha je v maloobchodě jen zřídka viditelná, kupující mohou přesunout rozpočet od tisku a balení na kvalitu výplně a šití, aniž by poškodili vzhled hotové sady. Toto přerozdělení je obvykle místo, kde se vyhrávají sazby za opakované nákupy.
Zacházejte s vložkou na přikrývku a jejím povlakem jako s jednou sadou specifikací a utraťte viditelný rozpočet na výplň a šití spíše než na dekoraci.
Volba výplně řídí poměr tepla a hmotnosti, chování při praní, profil alergenů a velmi často více než polovinu nákladů na vykládku. Továrna může vyměnit skořepinu za týden; změna náplně obvykle znamená novou nákupní objednávku na surovinu a nové kolo odběru vzorků.
Péřové shluky zachycují vzduch účinněji než jakékoli spřádané vlákno, a proto může vložka z prachového peří o hmotnosti 400 g/m2 být stejně teplá jako vložka z polyesteru o hmotnosti 550 g/m2. Plnicí síla je obvyklá míra a pohybuje se mezi zhruba 550 a 800 krychlovými palci za unci pro komerční podestýlky, přičemž vyšší čísla znamenají větší, pružnější shluky. Poměry dolů k peří jako 80/20 nebo 75/25 popisují směs; více peří znamená větší váhu a menší loft pro stejné teplo. Peří vyžaduje pevně tkanou skořepinu odolnou proti prachovému peří a u prémiových konstrukcí spíše přepážkové stěny než jednoduché linie přikrývek, jinak se výplň během jedné sezóny přesune do rohů.
Alergeny se týkají především hromadění prachu a zbytků proteinů z peří, proto jsou prané a ošetřené výplně uváděny na trh jako hypoalergenní. Pro kupující, kteří chtějí loft podobný dolům bez profilu alergenů nebo kolísání cen, obvykle lépe vyhovuje alternativní program ošetřeného down nebo high-loft down.
Luxusní zimní přikrývka z hypoalergenního peří Funkce: Tato zimní přikrývka, navržená tak, aby poskytovala výjimečné teplo během nejchladnějších měsíců, vytváří útulné útočiště, které účinně zadržuje tělesné teplo a zároveň... Zobrazit produkt → Pokud maloobchodník prodává jak přírodní náplň, tak syntetickou alternativu, měly by být oba produkty odebírány vedle sebe při stejné hmotnosti náplně. Zákazníci je porovnávají v regálu a rozdíl v loftu pod stejným GSM ospravedlňuje cenovou mezeru v katalogu.
Silikonizované duté konjugované vlákno zůstává tahounem exportovaných vložek do přikrývek. Denier a délka řezu řídí chování výplně: jemnější denier poskytuje měkčí ruku, zatímco hrubší, zkadeřené vlákno lépe odolává stlačení při opakovaném použití. Výhodou je konzistentní GSM ovládání, pratelnost v pračce, žádné problémy s alergeny a předvídatelné náklady. Kompromisem je obnovení loftu, protože syntetická výplň se pod tělesnou hmotností a vakuovým balením postupně zplošťuje. Kupující provozující dlouhé námořní trasy by měli potvrdit kompresní poměr použitý při balení a nechat zboží zotavit se před maloobchodním vystavením.
Bavlněný vatelín je při stejném teple těžší, ale dobře dýchá, což vyhovuje vlhkým trhům a zákazníkům, kteří nemají rádi hladkou ruku syntetické výplně. Pokud není vatelín vpichovaný nebo pojený pryskyřicí, může se během praní shlukovat. Vlna nabízí silný odvod vlhkosti a je oblíbená v evropských programech z přírodních vláken, i když při skladování potřebuje šetrnější praní a ochranu proti molům. Směsi bavlny a polyesteru nebo mikrovlákna s malým podílem prachového peří jsou běžné způsoby, jak vyvážit pocit z ruky a cenu.
Vložky s hedvábnou nití jsou lehké, regulují teplotu a jsou drahé a obvykle obsahují pokyny pro ruční praní nebo chemické čištění. Bambusové a viskózové směsi se prodávají jako chladivé a výplně z velbloudí srsti nebo kašmírové směsi se objevují v prémiových zimních řadách. Jedná se o specializované programy s menšími objemy, přísnějšími požadavky na odběr vzorků a delšími dodacími lhůtami pro suroviny.
Zvolte výplň před pláštěm: prachové peří poskytuje nejlepší poměr tepla k hmotnosti, ale vyžaduje konstrukci přepážky, zatímco mikrovlákno toleruje komerční praní a poskytuje nejpředvídatelnější GSM.
Hmotnost náplně je vyjádřena v gramech na čtvereční metr, počítáno přes plochu vložky, nikoli na jednotku. Vložka 220 x 240 cm s gramáží 300 g/m2 tedy obsahuje zhruba 1,58 kg náplně, což je užitečné číslo, když porovnáváte nabídku s cenou suroviny. Tolerance jsou důležitější, než většina kupujících očekává: plus mínus 5 procent je běžná obchodní sleva a dodavatel, který nabídne plus nebo mínus 10 procent, vám efektivně prodává dva různé produkty v jedné zásilce.
Evropský a britský maloobchod často používá TOG místo GSM, kde zhruba 4,5 TOG odpovídá letní váze, 10,5 TOG na jaře a na podzim a 13,5 TOG na zimu. Stupnice nejsou dokonale zaměnitelné, protože skořepinová látka a šití také ovlivňují tepelnou odolnost, takže převodní tabulka je spíše výchozím bodem než zárukou ekvivalence.
Orientační hmotnost výplně přikrývky podle prostředí pro spaní (střední GSM)
Tabulka naznačuje, že žádná jednotlivá vložka nepokrývá každé klima, kterému může distributor sloužit. Pásek o gramáži 300 až 350 g/m2 bývá nejbezpečnějším samostatným produktem pro klimatizované hotelové pokoje, proto se tam sdružují pohostinské programy a proto je to hmotnost nejčastěji požadovaná pro první zkušební objednávku. Tam, kde prodejce může uvést pouze jednu hmotnost, páska o hmotnosti 250 až 300 g/m2 se obvykle prodává po nejdelší sezónu na trzích s mírným podnebím s krytem a přikrývkou navíc. Kupující, kteří mohou nést dvě závaží, obecně vidí nejsilnější párování v pásmech 250 až 300 g/m2 a 400 až 450 g/m2, protože pokrývají většinu roku bez třetí jednotky SKU. V praxi by se o hmotnosti výplně mělo rozhodovat společně se skořepinou a cílovou maloobchodní cenou spíše než samostatně, protože těžší náplň v tenké skořepině jednoduše vytváří těžkou vložku, která je stále chladná.
Pro bližší pohled na to, jak vrstvené povlečení udržuje teplo během chladnějších měsíců, uvádíme naše poznámky jak bytový textil poskytuje extra teplo v zimě projděte si logiku vrstvy po vrstvě, kterou mohou maloobchodníci znovu použít ve svých vlastních nákupních plánech.
Hypoalergenní letní přikrývka Baby Safe Funkce: Tato prošívaná přikrývka navržená pro horké letní noci a tropické klima poskytuje výjimečnou prodyšnost a chladivý komfort. Jeho jedinečná vrásčitá textura... Zobrazit produkt → Nízká hmotnost je místo, kde se konstrukční zkratky projevují jako první. Letní vložka o gramáži 150 až 200 g/m2 má velmi malou výplň, aby zakryla špatné prošívání, takže vzor stehu a hmatový hmat na skořepině nesou v ruce zákazníka celkový dojem kvality.
Zapište hmotnost plnění jako rozsah s tolerancí ne větší než plus nebo mínus 5 procent a potvrďte ekvivalent TOG ve zprávě o odběru vzorků.
Většina výnosů není způsobena plněním. Jsou způsobeny únikem náplně přes skořepinu, rozevřením švů po prvním komerčním praní nebo prošíváním linií prošívání tak, že se z vsadky stane volný pytel vláken uprostřed a prázdná skořepina na okrajích.
Tyto podrobnosti se zřídka objevují na jednostránkové nabídce, a proto by měly být uvedeny v technické specifikaci. Dodavatel, který nemůže písemně popsat hustotu stehu nebo velikost prošívání, bude pravděpodobně interpretovat tyto parametry při každé objednávce jinak.
O trvanlivosti rozhoduje skořepina a prošívání: specifikujte typ látky, velikost prošívání, hustotu stehu a konečnou úpravu okraje, protože výplň funguje stejně dobře jako konstrukce, která ji drží.
Nesoulad velikosti je jednou z nejčastějších příčin stížností zákazníků a téměř vždy je způsoben chybějícím přídavkem, nikoli chybou při řezání. Tkané bavlněné skořápky po prvním praní povolí a mírně se srazí, takže vyvážené zboží se běžně stříhá s příspěvkem na smrštění a přijímá se s tolerancí asi plus minus 2 cm. Vložka, která měří o pár centimetrů menší než kryt, bude vždy vypadat nedostatečně, bez ohledu na to, kolik náplně obsahuje.
| trh | Běžné velikosti vložek (cm) | Netes |
|---|---|---|
| Spojené státy americké | Twin 173 x 218, Full or Queen 224 x 234, King 264 x 234 | Často uváděné v palcích; Queen řídí hlasitost |
| Spojené království | Single 135 x 200, Double 200 x 200, King 225 x 220, Super King 260 x 220 | Hodnocení TOG široce používané v maloobchodě |
| Kontinentální Evropa | 135 x 200, 155 x 220, 200 x 200, 240 x 220 | Metrické velikosti, často se prodávají s odpovídajícími kryty |
| Austrálie a Nový Zéland | Single 140 x 210, Queen 210 x 210, King 240 x 210 | Prodává se místně jako přikrývky nebo doonas |
| Hotel a pohostinství | Queen 203 x 203, King 229 x 229, vlastní šířky až 260 | Velikost na matraci plus padací, často s klíny |
| Japonsko a Korea | 150 x 210, 190 x 210, 200 x 210 | Menší stopy, lehčí výplně |
U velkoobchodního programu je bezpečným výchozím nastavením uvést tři velikosti a dvě hmotnosti namísto šesti velikostí a jedné hmotnosti, protože chyby velikosti jsou levnější na opravu ve fázi řezání než chyby hmotnosti plnění. Kupující pohostinství obvykle chtějí, aby vložka seděla o něco širší než matrace, takže potah překrýval boky, zatímco maloobchodní kupující mají tendenci kupovat vložku ve stejné nominální velikosti jako potah. Před vyříznutím vzorku ověřte, která logika platí, a zaznamenejte ji do listu specifikací.
Dohodněte se na přípustném smrštění a na rozměrové toleranci plus nebo mínus 2 cm ve fázi odběru vzorků, protože stížnosti na velikost převažují ve většině údajů o vrácení zboží v maloobchodě.
Když se kupující přesunou od obchodní společnosti k přímému výrobci, struktura nákladů se obvykle zlepší, ale břemeno specifikace se přesune na kupujícího. Schopný dodavatel vložek do peřin by měl být schopen bez přípravy popsat svou plnicí linku, kapacitu prošívání a kontrolní rutinu, protože to jsou tři oblasti, kde se hromadné objednávky liší od vzorků.
Zeptejte se, kolik prošívacích strojů je v provozu, zda se výplň fouká mechanicky nebo ručně, jak se skořepina před plněním uvolňuje a kolik kusů může linka dokončit za den. Pro škálování je užitečný údaj o roční kapacitě, ale datum dodání určuje denní výkon konkrétní linky, která bude provozovat vaši objednávku. Kupující, kteří zadávají smíšené objednávky na vložky do peřin, přikrývky, sady prostěradel a chrániče matrací, by si také měli ověřit, zda tyto kategorie fungují na stejném místě nebo mezi subdodavateli, protože dělená výroba komplikuje kontrolu a konsolidaci zásilek.
U zakázkových vložek do přikrývek začíná minimální objednací množství obvykle kolem 500 až 1 000 kusů na kombinaci velikosti a barvy pro OEM program a může klesnout níže, když továrna již naskladňuje skořepinu a náplň. Dodací lhůta výroby obvykle trvá od 25 do 45 dnů po schválení vzorku a uložení, přičemž delší konec platí pro výplně z peří a potištěné skořápky. Výplň je obvykle největší jednotlivou nákladovou složkou, po ní následuje skořepina, práce a balení, takže snížení ceny téměř vždy pochází z jedné z těchto čtyř položek spíše než z režijních nákladů.
Sada měkkých přikrývek z čisté bavlny Funkce Šetrný k pokožce a prodyšný: Materiál z čisté bavlny je měkký a pohodlný, vhodný pro dýchání a vhodný pro citlivou vlhkost pokožky. Absorpce a persp... Zobrazit produkt → Kupující, kteří provozují programy pro bavlnu vedle syntetických programů, často před provedením odebírají vzorky obou, protože bavlněné vložky se v ruce cítí jinak a potřebují trochu jinou hustotu stehu, aby se zabránilo otiskům jehel podél linií prošívání.
Standardní praxí je kontrola před odesláním na přijatelné úrovni kvality 2,5 pro závažné závady. Kontrolní body, na kterých nejvíce záleží u vložek přikrývek, jsou rozložení výplně po celé ploše, ověření rozměrů na minimálně třech kusech na velikost, zabezpečení švů a rohů, prosakování vláken při lehkém oděru, přesnost štítků a konzistence hmotnosti kartonu. Kontrola poté, co je zboží slisováno a zabaleno, značně ztěžuje detekci migrace náplně, proto zařiďte kontrolu před konečným stlačením, kdykoli to harmonogram dovolí.
Výrobce vložek do přikrývek by měl být posuzován podle způsobu plnění, kapacity prošívání a kontrolních postupů, nikoli pouze podle roční kapacity.
Pokyny pro péči jsou specifikací, nikoli dodatečným nápadem. Způsob praní, který vytisknete na štítku, určuje, které kombinace náplně a skořápky jsou přijatelné v první řadě, a nesprávná tvrzení o péči jsou častou příčinou vracení zboží na trzích se silnými pravidly ochrany spotřebitele.
Komerční prádelny často perou při vyšších teplotách se silnější chemií a delšími cykly. Syntetické výplně snášejí tento vzor lépe než prachové peří, které rychleji ztrácí nádech a vyžaduje pečlivější sušení. Nákupčí pohostinství by měli před schválením hromadné objednávky otestovat vzorek v zamýšleném cyklu praní a měli by očekávat reálnou životnost měřenou spíše v pracích cyklech než v letech. Tam, kde hotel provozuje prádelnu s vysokým obratem, je obvykle ekonomičtější specifikací prošívaná syntetická vložka s pevným prošíváním boxu.
Před napsáním štítku o údržbě přizpůsobte náplň prostředí prádla a otestujte jeden vzorek skutečným pracím cyklem spíše než laboratorní aproximací.
Vložka do peřiny je vrstva s hladkým pláštěm určená k použití uvnitř snímatelného potahu, zatímco přikrývka má obvykle dekorativní nebo potištěnou skořápku a používá se tak, jak se prodává. Vložka nese teplo a je zřídka vidět; přikrývka je součástí viditelného designu lůžkovin. Některé trhy používají termíny zaměnitelně, což je důvod, proč by technické listy měly vždy obsahovat referenční fotografii.
Pro klimatizované místnosti s teplotou kolem 20 až 22 C je nejběžnějším výchozím bodem pásmo 300 až 350 g/m2, s nižší hmotností pro tropické vlastnosti a vyšší hmotností pro nevytápěné místnosti. Nákupčí pohostinství by měli před stanovením hmotnosti náplně potvrdit cyklus praní, protože agresivní praní snižuje v průběhu času nasávání.
Ne nutně. Nad určitým bodem počet nití vypovídá o trvanlivosti jen velmi málo a hustě tkaná tkanina s odpočítáváním 200 až 300 nití často funguje lépe než volně tkaná látka s vyšším počtem nití. Kvalita příze, hustota vazby a konečná úprava jsou důležitější než číslo vytištěné na štítku.
Životnost závisí na typu náplně, konstrukci pláště a četnosti praní. Syntetické výplně používané v komerčních prádelnách mají obecně nejkratší životnost, zatímco dobře konstruované péřové vložky uchovávané při domácím použití mají tendenci udržet půdu podstatně déle. Kupující by měli definovat životnost v mycích cyklech pro programy pohostinství a v sezónách pro maloobchodní programy.
Polyesterové a mikrovláknové vložky lze obecně prát v pračce na 30 až 40 C. Bavlněný vatelín se může shlukovat, pokud není vpichován nebo lepen. Péřové a péřové vložky lze prát, ale pro obnovení loftu potřebují sušení v bubnové sušičce při nízké teplotě a opakované mokré praní zkracuje jejich životnost.
Vlastní OEM programy běžně začínají kolem 500 až 1 000 kusů na velikost a barvu a mohou být nižší, pokud jsou skořepinová látka a výplň již na skladě. Smíšené objednávky vložek, přikrývek a prostěradel někdy umožňují nižší množství na položku, protože továrna může konsolidovat výrobní série.
Mnoho zavedených výrobců bytového textilu provozuje obě linky, protože tyto dva produkty sdílejí zařízení pro prošívání a konečnou úpravu, ale liší se v získávání surovin, požadavcích na skořepiny a kontrolních bodech. Kupující, kteří tyto dva porovnávají, by je měli ochutnat při stejné hmotnosti náplně, aby viděli skutečný rozdíl v půdní vestavbě.
Změřte hustotu stehu alespoň na třech kusech od jedné velikosti, zkontrolujte, zda jsou quiltovací krabice konzistentní po celé ploše, jemně zatáhněte za švy a rohy a ověřte, že při lehkém otěru neuniká žádná výplň. Rozložení náplně po vložce je nejrychlejším indikátorem toho, zda plnicí linka běží správně.
Většina velkoobchodních programů pokrývá tři až čtyři velikosti, typicky jednu nebo dvojče, dvojku nebo královnu, krále a někdy i superkrále. Pokrytím každé velikosti při každé hmotnosti náplně se znásobí inventář, aniž by došlo k velkému prodeji, takže je obvykle lepší přidat druhou váhu náplně před přidáním páté velikosti.
Kompresní balení snižuje náklady na přepravu, ale ovlivňuje obnovu podkroví, takže kompresní poměr by měl být dohodnut a testován spíše než ponechán na balicí lince. Vložky jsou obvykle baleny v poly sáčcích nebo netkaných sáčcích, poté zabaleny do kartonu s konzistentní hmotností na karton a jasnými přepravními značkami. Při použití vysoké komprese ponechte před vystavením v prodeji určitou dobu zotavení.
Většina otázek vložek do přikrývek se vrací k jednomu problému: zda je písemná specifikace dostatečně přesná, aby jiný výrobní cyklus mohl reprodukovat schválený vzorek.
Pokud vytváříte program vložek do přikrývek, přikrývek nebo přikrývek a porovnáváte továrny, začněte s dodavatelem, který dokáže popsat hmotnosti náplně, konstrukci skořepiny a kontrolní rutinu spíše čísly než přídavnými jmény, a před cenou si vyžádejte list se specifikacemi. Tento jediný požadavek velmi rychle oddělí výrobce od obchodníků.
Plánujete řadu přikrývek nebo přikrývek? Kategorie produktů, profil továrny a kontaktní trasa jsou shromažďovány na Nantong Noble International Trade Co., Ltd. , kde jsou uvedeny řady přikrývek, přikrývek, přikrývek a hotelového prádla s údaji o výplni, GSM a velikosti, aby si je kupující mohli porovnat.
Než se zeptáte na cenu, vyžádejte si list se specifikacemi a plán kontroly před odesláním a zbytek programu vložek do přikrývek bude předvídatelný.